Niezwykła pomoc na czas porodu

Przeżycie pięknego porodu jest jednym z moich największych marzeń. Chciałabym urodzić siłami natury, w ciszy, ciemności i spokoju, otulona muzyką i w atmosferze bliskości, miłości i intymności. Ponieważ jestem osobą wierzącą, do tego wydarzenia pragnę zaprosić Pana Boga. Taki poród, nie jest czymś czego mogę być pewna. Narodziny to żywioł, a życie pisze własne scenariusze, nie mniej jednak do porodu przygotowuję się bardzo starannie. Zabieram rzeczy, które mogą mi pomóc w stworzeniu przyjaznego otoczenia niezależnie od warunków w których finalnie przyjdzie mi rodzić. Jedną z rzeczy które na 100% spakuję do mojej torby są Karty porodowe z Bożą Mocą.

Karty są dziełem Voli Kusmierskiej, douli i położnej, która zajmuję się szerzeniem otulania poporodowego w Polsce i wspiera kobiety w czasie ciąży, porodu i połogu. Vola prowadzi stronę Otulić Mamę, która jest skarbnicą wiedzy i inspiracji dla mam i kobiet oczekujących na narodzenie maleństwa. Poznałam Volę, podczas warsztatów otulania poporodowego i jest ona dla mnie wielką inspiracją a przede wszystkim ciepłą i dobrą osobą.

Karty zawierają cytaty z Pisma Świętego po jednej stronie i afirmacje porodowe na drugiej. Myślę, że będą świetną pomocą podczas porodu, ponieważ dobrze powtarzać sobie w myślach budujące i pokrzepiające słowa, patrzyć na frazy przepełnione miłością, a jednocześnie w bólu i zmęczeniu może być trudno odnaleźć w głowie słowa, których potrzebujemy. Z kart może także skorzystać osoba towarzysząca przy porodzie. Zapewne chciała by wspomóc rodzącą dobrym słowem, ale w stresie nie umie zebrać myśli. Karty są pięknie wydane i wykonane z miłością. Będą jednym z elementów mojego porodu.

Myślę, że karty można używać także w czasie połogu, kiedy młoda mama szczególnie potrzebuję otulenia i ukojenia. Weź jedną kartę do ręki, przeczytaj cytat i afirmację. Jesteś otulona i kochana, ważna i potrzebna. Przemawia do Ciebie mądrość Boża i mądrość kobiet, które przed Tobą przeszły przez trudną drogę początków macierzyństwa.

Karty można nabyć wspierając zrzutkę organizowaną przez Volę na ten cel.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *