Przyjęcie na cześć przyszłej Mamy

Impreza o której dziś piszę, to alternatywa (lub ubogacenie) dla baby shower. Trudno mi znaleźć ładne słowo, które oddawałoby charakter tej uroczystości. Mowa o ceremonii błogosławieństwa Matki (z angielskiego the blessing way), choć mnie ta nazwa nie do końca pasuje, gdyż za bardzo kojarzy mi się z rytuałem czy religijną uroczystością, a przecież to nie o to chodzi…


O ile podczas ciąży bliscy i rodzina skupiają się często wyłącznie na dziecku, które ma się narodzić, ja chciałabym zwrócić uwagę, że powinniśmy wyczulić się na potrzeby kobiety, która jest bohaterką, która nosi i pielęgnuje nowe życie.


Ceremonia o której mówię, skupia się przede wszystkim na Kobiecie. Podczas spotkania bliska mama jest otoczona troską i uwagą przez bliskie jej Kobiety. Przychodzą do niej, aby życzyć jej udanego, pięknego porodu i wlać w jej serce otuchę i moc. Można by powiedzieć Mother shower – czyli zalanie Kobiety morzem życzliwości, miłości i podarunków. Jest to prawdziwe święto – kobiecości i macierzyństwa. Kiedy myślę o takim spotkaniu od razu mam w głowie kwiaty, świece, radosną atmosferę przepełnioną wzajemnym wsparciem. Myślę że każda kobieta i jej bliskie jej osoby będą najlepiej wiedzieć czego po takim spotkaniu oczekują, chciałam jednak podać Wam kilka propozycji:

🌸 Plecenie wianków

🌸 Sesja zdjęciowa

🌸 Ozdabianie koszuli porodowej

🌸 Wspólne gotowanie

🌸 Tworzenie kart z afirmacjami porodowymi

🌸 Masaż rebozo (to może zrobić zaproszona doula – organizatorka)

🌸 Przygotowanie skrzyneczki wsparcia – zaproszone kobiety zostawiają kupon na jakiś rodzaj pomocy po porodzie, do wykorzystania przez młodych rodziców.

🌸 Wspólny śpiew i taniec.


Jak Ci się podoba ten pomysł? Chciałabyś mieć taką uroczystość?

Jeżeli chciałabyś zorganizować taką uroczystość dla siebie albo bliskiej Kobiety zapraszam do kontaktu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *