Otulanie poporodowe krok po kroku

Często pytacie mnie jak wygląda otulanie poporodowe, gdzie się odbywa i na czym polega. W dzisiejszym wpisie chciałabym przybliżyć Wam czego możecie się spodziewać.

Otulanie to ceremonia, można być rzec rytuał zamknięcia połogu, ale nie tylko. Otulona możesz zostać nawet wiele lat po porodzie, albo gdy wcale nie rodziłaś. Najważniejsza jesteś Ty. Twoje potrzeby, Twoje zranienia i Twoja historia. Podczas otulania otaczamy się pięknem, celebrujemy Twoją kobiecość, napawamy się ciszą. Jest to czas dla Ciebie, czas na usłyszenie Twojego ciała i duszy. I ja będę Ci w tym towarzyszyć.

Słowa klucze otulania to piękno, cisza, zapach, smak, dotyk, masaż, woda i wiele innych. Wszystko zależy od tego, co dla Ciebie najważniejsze.

Na początek zajmijmy się kwestiami praktycznymi. Najdogodniej, aby otulanie odbyło się u Ciebie w domu. Ważne żebyś miała komfort, który zapewnia własna sypialnia i łazienka. Najlepiej jeżeli masz dostęp do wanny, ale nie jest koniecznie, spokojnie poradzimy sobie również z prysznicem. Otulanie trwa ok. 5-6 h. W tym czasie jest możliwość abyś nakarmiła swojego maluszka, niemniej jednak na cały ten czas powinien on mieć zapewnioną opiekę kogoś innego. Starsze dzieci, także mogą być w domu, o ile nie zaburzy to Twojej ciszy, i będą miały jakieś zajęcie i osobę do opieki na ten czas. Jedyne czego potrzebujemy, to łazienka i łóżko nakryte prześcieradłem oraz jeden garnek do ugotowania kompotu oraz woda do picia dla Ciebie.

Otulanie zaczynamy w kuchni. Chciałabym abyśmy znalazły chwilę na rozmowę, aby choć trochę się poznać. Ważne abyś czuła się przy mnie bezpiecznie i komfortowo. W kuchni przygotuję kompot z wybranych przez Ciebie składników, oraz wspólnie zrobimy woreczki z ziołami do kąpieli, na bazie ziół które sama wybierzesz. Zdecydujesz się także na zapach olejku do masażu.

Następnie przechodzimy do sypialni, gdzie odbędzie się relaksacja w formie krótkiego masażu.

Dalej w planach jest łazienka. Kąpiel. Woda, cisza i ciemność to dobry czas na opowieść porodową. Jeżeli chcesz się nią podzielić będę aby Cię wysłuchać. Mamy przestrzeń na łzy, rozmowę, śmiech i śpiew.

Po kąpieli następuje masaż olejkami, tajski masaż poporodowy i masaż rebozo, zakończony zamknięciem, czyli szczelnym owinięciem ciała w chusty.

Po otulaniu podaję Ci pożywną zupę, lub inną zdrową i pełnowartościową potrawę.

Dobrze abyś w dniu otulania jak najwięcej pozostała w łóżku. Twoje ciało będzie maksymalnie rozluźnione i będzie potrzebowało odpoczynku. Zadbaj aby ten dzień był dedykowany Tobie i Twoim potrzebom, jako hołd Twojemu ciału, które wykonało tak wspaniałą pracę nosząc i wydając na świat nowe życie.

Jeżeli jesteś zainteresowana otulaniem, zapraszam do zapoznania się z moją ofertą 🙂

Jeszcze więcej o otulanie przeczytasz na blogu otulićmamę.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *